SW: The Old Republic – Blíží se vydání i páteční přednáška na PragoFFestu


Drom, Jorssk a Dargnon Vás zvou na přednášku věnovanou SW:TOR, už v pátek! Toto nejočekávanější MMORPG za poslední roky se blíží na naše monitory. Obrovský projekt (za 100 až 300 milionů dolarů), hra s obsahem nevídaných rozměrů, může být nový milník vývoje MMORPG. Napjaté očekávání herní komunity připomíná atmosféru let 2003-2004, kdy jsme takto očekávali hru, co změnila svět počítačových her – World of Warcraft. Posune TOR lidstvo zase o krok blíže k Matrixu?


Jiná verze článku na Grunex.com

Kdy to přijde

Hra je vyvíjena podle všeho od roku 2006, oznámena byla v roce 2008 a vyjít by měla v tomto roce v období od dubna do září. Jak tak ale známe mmorpg hry, je dobré počítat s a i doufat v to září, případně s dalším odkladem, hlavně ať je hra dostatečně dokončená. Většina MMORPG je odsouzena k neúspěchu tím, že vyjde dříve, než je v přijatelném stavu.

Mnohem více se toho ale můžete dozvědět v pátek 4. února od 18:00 na naší přednášce v Praze na PragoFFestu 2011, v místnosti 23. Můžete se i zapojit diskuse. A určitě Vás v programu zaujmou i jiné přednášky, nebo herny a herní prezentace EA. Vstup na celý pátek stojí asi 200kč (platí ho i přednášející), celodenní program je ale skutečně nabitý a stojí to za to.

Jedi vs Sith Cinematic
http://www.gametrailers.com/video/e3-09-star-wars/49937

Herní gigant, made by herní giganti

Společnosti Bioware, LucasArts a Electronic Arts všichni dobře známe. Právě tohle trio nám přinese Star Wars: The Old Republic. Co je klíčové, je kvalita a styl her, jaké Bioware pravidelně produkuje už mnoho let. Pohlcující, interaktivní příběh plný možností, nyní Bioware přináší i do světa mmorpg. Použijí zde svou verzi Star Wars, období Staré Republiky, odehrávající se 300 let po příběhu jejich her Star Wars: Knights of the Old Republic a více než 3,500 let před obdobím zachyceným ve Star Wars filmech.

Na příběhu hry, questových liniích a bohatých dialozích pracovalo 12 spisovatelů, někteří již od roku 2006. Tyto příběhy ve hře dostávají podobu stylové 3D grafiky a hráč má na výběr z osmi povolání, s kterými může do vesmíru plného zajímavých planet vstoupit.

Flashpoint: Taral V Trailer
http://www.gametrailers.com/video/flashpoint-taral-star-wars/709867

Příběhová revoluce v online hraní

Bude zde skoro vše, co ve většině MMORPG her a něco navíc. Rozhodnutí hráče, jak bude s herními postavami komunikovat, jak bude odpovídat a řešit situace, bude zásadně ovlivňovat jeho postup hrou. Budete dobrák, chamtivec, padouch? Vaše rozhodnutí Vás posunou přesně tím směrem, co ve hře uděláte a řeknete. K tomu se přidává interakce s herními společníky, ať už dalšími hráči nebo postavami, co se k Vám ve hře přidají. Budete mít věrné přátele nebo Vás opustí, až pujde do tuhého?

Druhou novinkou je, že celá hra bude 100% nadabována. Něco u MMORPG nevídaného, natož když zde bude takové extrémní množství dialogů! Nadabována bude anglicky, německy a francouzsky. Jedná se o největší dabingový projekt na světě.

Developer Diary: The Making of Coruscant
http://www.gametrailers.com/player/57513.html

Historická šance

Množství hráčů čekající na tuto hru se zdá být obrovské. Pozornost je jí věnována maximální. Jestliže se datadisku k WoW prodalo za první den několik milionů a úspěšné MMORPG tituly běžně dosahují Xset tisícových prodejů během prvních týdnů, je docela možné, že Star Wars: The Old Republic se za první den prodá 500,000 – 2,000,000 kopií, během prvního měsíce pak 2-5 milionů. Počty hráčů těchto her každým dnem stoupají a stejně tak stoupá jejich prodejnost.

Bude hra díky dostatku financí, času a zkušeností opravdu kvalitní? Setká se obrovský obsah hry u hráčů a fanoušků Star Wars s úspěchem? Stane se další závislostí dnešní doby, rozvrátí stovky manželství a rodin, zarazí další hřebík do rakve zastaralým formám zábavy, přispěje k rozvoji mezinárodního obchodu? Zapíše se Star Wars: The Old Republic do dějin?

To ukáže čas. Jedno je jisté. Pro úspěch hry v České republice je zásadní, zda budou alespoň texty ve hře přeloženy do češtiny, jinak velká část potencionálních hráčů tuto jazykovou bariéru nepřekoná. Volba špatné odpovědi ve hře je nevratná a může to být vážný problém.

Další zdroje

dargnon.cz – ohlášení hry
dargnon.cz – český překlad?
swtor.com – oficiální web
oldrepublic.cz – český fan web
sw-tor.cz – český fan web
sw:tor na wikipedii

Bookmark the permalink.