Star Wars Galaxies – Přednáška o zanikajícím virtuálním světě – Fan City 2011

Konec virtuálního světa Star Wars Galaxies (SWG) se blíží. 15.12. budou galaxie po osmileté existenci ukončeny. Miliony hráčských postav naposledy vykřiknou a budou umlčeny. Hra, která od svého oznámení v roce 2000 a od vydání v roce 2003 pomáhala vytvářet odvětví online her, se odebere do herní historie. Podívejte se s námi od začátku do konce na uplynulých více než 11 let vývoje zábavního odvětví MMORPG, tak jak jej lze sledovat skrze tuto hru.

Pařani David ‘Drom’ Očadlík a Josef ‘Dargnon’ Vaculík připravují závěrečnou přednášku a prezentaci SWG na blížícím se conu Fan City 2011. V pátek 28.10. v 17:00 20:00 nás najdete v místnosti GameLine.

Vše dobré i špatné musí jednou skončit – existence spočívá v koloběhu vzniku a zániku. O tom nemůže vyprávět Jeff Freeman, vývojář, který se (ne)zabil kvůli SWG, přesněji kvůli chybám, o kterých se dnes herní designéři učí. Ani online hry nejsou výjimkou z koloběhu přírody, ačkoliv 8 let je pro počítačovou hru požehnaný věk. Hned po svém konci 15. prosince bude SWG nahrazeno hrou Star Wars: The Old Republic. Té věnujeme přednášku začínající ve 20:00 22:00.

Bylo to právě SWG, které mě v roce 2003 motivovalo k proniknutí do online her – získat prvotřídní počítač, rychlý internet, platební kartu…


V letech 2007 a 2008 jsem Star Wars Galaxies věnoval ve svém herním pořadu na herní online televizi PG24 dva díly.

V pátek nás čeká rozbor všeho co se týká Star Wars Galaxies, prvního masivního multiplayer online RPG ze světa Star Wars. Cíle hry, design a vývoj, úspěchy i neúspěchy, technické zpracování, osobnosti Sony Online Entertainment a Lucas Arts, vývoj mezinárodní i české komunity hráčů, legendární New Game Enhancements a další. Fakta doplníme vlastními zkušenostmi z mnohaletého hraní a informacemi přímo z vývojářských studií.

Při troše štěstí přednášku opět natočíme. Při menší troše štěstí alespoň dám dohromady její článkovou verzi.

Program, informace o conu, vstupné atd: http://www.fancity.cz/porady/

Bookmark the permalink.