iom #60 – PC Master Race! – S Fractal Windforce ke hvězdám a na Twitch

PC gaming se vrací. Ne, že bychom ho my online hráči kdy opustili, ale s rostoucím podílem online, indie a crowdfunding her na trhu přitahuje i nové hráče z konzolí a mobilních platforem. Krabicový prodej videoher, včetně konzolí, v roce 2014 překonal 2,6 mld Kč. Na základě osobních a profesních zkušeností neměřený digitální prodej PC her (Steam, Wargaming, Origin, Blizzard…) odhaduji na několikanásobek této částky.

Vedle lepší nabídky onlinovek (obzvláště MMO) je velkou předností PC i výkon, kdy se při hraní ve 4K rozlišeních (jako 3840 x 2160), nebo 2,5K (2560 x 1440) ve 144 Hz se 100+ FPS můžeme opravdu konzolím vysmát se slůvky “PC master race”- protože PC prostě je nadřazené.

Po pár odkladech je stroj “Fractal Windforce 2015” připraven ke startu, přetaktován, vytuněn. Jeho hlavním úkolem je trénink ve světě Star Citizen, ale je třeba vybojovat i masivní bitvy v PlanetSide 2, později zavítat do Star Wars Battlefront a dalších koutů vesmíru, kde bude třeba zjednat pořádek.

Zbraň má být rozšířením těla, musí mít špičkový výkon. A když se k tomu přidá Windows 10 a Twitch…

Po prvotním šoku v zajetí dlážděné obrazovky ve Windows 8.1 jsem urychleně přešel  na Windows 10. Jen nekompatibilita SLI pod Win 10 v PlanetSide 2 zkomplikovala zatím nejpohodlnější přechod na nový systém, jaký jsem kdy zažil. Estetická prostota, rychlost, návrat toho potřebného… nenarazil jsem na nic negativního. Během sekund jsem ve Win 10 pokračoval v práci a zábavě tam, kde to ve Win 8.1 šlo hůř a s opruzem.

Občas budu opět streamovat a natáčet. Od roku 2008, kdy jsem přes Xfire vysílal PvP a bitvu na Hothu ve Star Wars Galaxies, se hodně změnilo. Dnes má síť Twitch.tv jen z ČR denně asi 60 000 unikátních přístupů. Nejsem showman, abych se předváděl na kameře, ale rád se podělím o zábavu a nadávání při hraní. A už mě neváže smlouva s Wargaming, můžu propagovat cokoliv. Pokud chcete vidět testování legendárního Star Citizena nebo třeba PlanetSide 2, možná mě večer zastihnete na Twitch.tv/dargnon.

Bookmark the permalink.